References

Crowne Plaza Old City İstanbul

Crowne Plaza Old City İstanbul adı ile Lalelide faaliyete geçen olan 265 oda ve 4 bloktan oluşan, 5 yıldızlı otelin, tüm data, telefon, TV yayını, kablolu-kablosuz internet erişimi, seslendirme ve acil anons sistemi donanım ve yazılımları ile anahtar teslimi yerine getirilmiştir.

Korkmaz Çelik

DES Sanayi Sistesindeki yeni yerine taşınan Korkmaz Çelik için, yangın, gaz, ısı ve hareket dedektörlerinden oluşan kablosuz güvenlik çözümü ile 6 dahili, 6 harici, toplam 12 adet kameradan oluşan CCTV projesi, gerekli tüm serverları ve bunlara ait işletim sistemleri ile birlikte anahtar teslimi gerçekleştirilmiştir.

Dicle Üniversitesi Mimar Mühendislik Fakültesi

Yaklaşık 400 kullanıcı için aktif ve pasif tüm data altyapısı ile 12 farklı mekanda, gece ve gündüz kayıt yapabilen IP kameralar kurulmuştur.

Dicle Üniversitesi Mimar MÜhendislik Fakültesi

Yaklaşık 400 kullanıcı için aktif ve pasif tüm data altyapısı ile 12 farklı mekanda, gece ve gündüz kayıt yapabilen IP kameralar kurulmuştur.

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Yaklaşık 200 kullanıcıdan oluşan LAN altyapısı, 2’si dahili, 6’sı harici toplam 8 adet gece ve gündüz kayıt özelliği olan IP kameralar ile yaklaşık 60 kullanıcıdan oluşan 2 ayrı bilgisayar laboratuarları aktif ve pasif bileşenleri ile teslim edilmiştir.

Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi

Yaklaşık 200 kullanıcı için aktif ve pasif tüm data altyapısı ile mevcut Ericsson santrale abone ilavesi ile farklı bir mekandan buraya taşınıp, devreye alınma işi gerçekleştirilmiştir.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Yaklaşık 150 kullanıcı için aktif ve pasif tüm data altyapisi ile 8 farklı mekanda, gece ve gündüz kayıt yapabilen IP kameralar kurulup, merkezi telefon santrali ile entegre edilen Ericsson LIM devreye alınmıştır.

Taysad Organize Sanayi Bölgesi

Yaklaşık 7000 m2 kapalı alanı bulunan 3 katlı yeni yönetim binasının tüm data, telefon, güvenlik (IP) kameraları ve şifreli geçiş sistemine ait altyapı işleri yapılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Beykent Üniversitesi

Toplam 480 port, ana omurga ve kablosuz erişim imkanı da sağlayan LAN projesi, 3 adet server ile anahtar teslimi olarak devreye alınmıştır.

Bienko İnşaat (Dicle Vadi Evleri)

Toplam 100 villa, 100 apartman dairesinden oluşan projede; her konuta bağımsız olarak data, telefon ve TV yayını, tek bir merkezden sağlanmıştır. Proje aktif ve pasifleri ile anahtar teslimi gerÇekleştirilmiştir.

Invest in Turkey

İstanbul ve Ankara daki yeni ofisine taşınma projesi kapsamında TÜrkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın, yaklaşık 300 porttan oluşan data, telefon, video konferans, tv yayını, serverlar, yazılımlar, IP telephony, kablosuz erişim, swichler ve PC, notebook, çevre birimleri gibi sistemleri.

Invest in Turkey

İstanbul ve Ankara daki yeni ofisine taşınma projesi kapsamında TÜrkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın, yaklaşık 300 porttan oluşan data, telefon, video konferans, tv yayını, serverlar, yazılımlar, IP telephony, kablosuz erişim, swichler ve PC, notebook, çevre birimleri gibi sistemleri anahtar teslimi kurulup, iki ayrı şehirdeki Networkün sorunsuzca entegre olması sağlanmıştır.

Emlak Konut

Konut edindirme yardımı hak sahiplerini telefonla bilgilendirmek için, 12 port robot opr. ve 400 saat. Voice Mail kapasiteli (Unified Messaging), 16 analog dış hat (Analog CLID destekli), 15 Adet IP Telefon Kullanıcı Lisansı, 1 adet analog dahili hat (ATA portu), Çağrı raporlama, ücretlendirme ve istatistik yazılımı, Web tabanlı sistem yönetimi özellikleri olan çağrı merkezi ile 10 adet IP telefonu seti, kesintisiz güç kaynağı, internet bağlantı cihazları gibi tamamlayıcı ürünler de dahil olmak üzere, anahtar teslimi kurulup, iki ay kiralama modeli ile sistemin sorunsuzca çalışması sağlanmıştır.

Fırat Üniversitesi

Ağ modernizesi kapsamında Aralık 2008’de 567.081 TL+KDV bedel ile alınan ihale kapsamında 4 adet ana omurga ile 10 GB backbone sağlanırken, 41 adet kenar switch uçlarının erişimi 10/100/1000 hale getirilmiştir. 40 adet dahili wireless access pointler ile kablosuz erişim hizmeti yaygınlaştırılmıştır.

Fırat Üniversitesi Hastanesi

Toplam 10 adet 48 port 10/100/1000, 3 adet 24 port 10/100/1000 power over ethernet ve 10GB uplink portlu switchler devreye alınarak, ağ üzerinden trafik probleminin çözümü ve bazı noktalara enerjinin sistem üzerinden taşınması sağlanmıştır.

Beykent Üniversitesi

Toplam 480 port, ana omurga ve kablosuz erişim imkanı da sağlayan LAN projesi, 3 adet server ile anahtar teslimi olarak devreye alınmıştır / Kasım 2006

Beykent Üniversitesi Ayazağa Konukevi Zayıf Akım Projesi

T.C. Beykent Üniversitesi Ayazağa Konukevi zayıf akım projesi kapsamındaki data-telefon yapısal kablolama, switchler, mevcut Karel santralin taşınıp, devreye alınması, kabinler, dahili ve harici toplam 14 adet IP kamera, multiswitch TV yayın merkezi ve çanakları ile genel müzik yayın ve acil anons sisteminden meydana gelen donanım, yazılım ve kurulumlardan oluşan anahtar teslimi sistem devreye alınmıştır. / Temmuz 2008

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Projesi

T.C. Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Projesi kapsamında ;yapısal kablolama, switchler, SAN, serverlar, controller ve sistem odasından (yükseltilmiş taban, yangına dayanıklı kapı, iklimlendirme, yangın algılama ve söndürme sistemi) oluşan, donanım, yazılım ve kurulumlarla birlikte anahtar teslimi komple sistemdir. / Temmuz 2008

Batman Üniversitesi

Toplam 510 data, 233 telefon ucuna ait merkezi ve tali kabinler, kanallar, UPS’ler ile bakır ve fiber kablolardan oluşan yapısal kablolama sistemi, kablosuz erişim cihazları, çift ana omuga ve fiber uplinkli 8 x 48 port, 7 x 24 porttan oluşan kenar switching çözümü, HP Blade, SAN ve sanallaştırma sistemi, SMATV sistemi,Firewall, FM200 sistem odası gazlı yangın söndürme sistemi, yangına dayanıklı kapı, iklimlendirme, sistem odası parmak izi ile geçiş sistemi, sistem odası sıvı, nem, hararet sensörleri ile entegre kameralı güvenlik çözümü ve son olarak IP tabanlı telefon santral sisteminden oluşan komple zayıf akımçözümü teslim edilmiştir. / Eylül 2009

Tepe İnşaat

T.C. Fırat Üniversitesi Hastanesi yeni bina projesi zayıf akım taşeronu olarak; toplam 700 data, 300 telefon ucuna ait merkezi ve tali kabinler ile bakır ve fiber sonlandırmalardan oluşan yapısal kablolama sistemi, 70 adet kablosuz erişim cihazı, 13 adet 48 port 10/100/1000 MB bakır (4 tanesi enerji taşıyabilme özelliğe sahip) ve 4 tane 24 port (enerji taşıyabilen ve 10GB fiber uplinkli) 10/100/1000 MB bakır çalışabilen kenar switchler ile merkezdeki ana omurga switch modüllerini de içeren ve yeni alınan ana omurga switch şasesi ile, HP Blade, SAN sistemi, Firewall, sistem odası sıvı, nem, hararet sensörleri ile entegre kameralı güvenlik çözümü, IP tabanlı çağrı merkezi sisteminden oluşan komple zayıf akım ihalesi teslim edilmiştir. / Ekim 2009

Yiğit Akü

Sincan OSB yeni fabrika binası idari ve üretim bölümlerine ait data ve telefon yapısal kablolama sistemleri, aktif-pasif, yükseltilmiş döşeme, UPS, FM200 gazlı söndürme sistemi ve iklimlendirmeden oluşan sistem odası ile, PDKS güvenli geçiş sistemi, Kamera güvenlik sistemi ve profesyonel konferans salonu disiplinini de içeren seslendirme ve acil anons sisteminden oluşan zayıf ve kuvvetli akım sistemi tek yüklenici olarak teslim edilmiştir. Aralık 2009

T.C. Gedik Meslek Yüksekokulu

Gedik Meslek Yüksekokulu projesi kapsamında öğrenci ve öğretim üyelerine verilmek üzere 100 adet notebook kiralamak sureti ile teslim edilmiştir. / Haziran 2010

Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi

“Dünyanın sayılı data merkezleri arasında yer alan ve uluslararası uptaim enstitüsünün teir 3 güvenlik kriterlerine göre ITU Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezinin Dizel Dinamik UPS Güç sistemleri işi anahtar teslimi yerine getirilmiştir.
Aralık 2011
ÖZELLİĞİ; OG den data uçlarına kadar güvenli ve otomasyona bağlı olarak enerji sağlayacak bu güç sistemine ait proje Türkiye’ de ilk defa uygulanmıştır.
AMACI; Data merkezine harmoniklenmiş, filtre edilmiş, cos ф si düzeltilmiş, teir 3 kriterlerine göre güvenli temiz enerji vermek olan projeye ilave olarak Novem Teknoloji, Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezinin network yapısal kablolama işini de uygulamıştır.
KAPSAMI; 1) Orta Gerilim Enerji işi OG Kabloları, 10 adet Modüler hücreler (vakumkesicili, arabalı, enerji otomasyon kontrollü metal klad), 3 adet 2500KVA/34500 kv kuru tip güç trafosu bulunmaktadır. 2) Alçak Gerilim tarafında ; Enerji otomasyonu ile kumanda edilen alçakgerilim panoları, 4000 Amper IP 67 bus bar sistemi, döşeme altı galvaniz tavalar, döşeme altı panolar bulunmaktadır. 3 Adet 2000 KVA Dizel Dinamik UPS kinetik enerji modülü, otomasyona bağlı günlük ve ana yakıt tankları, havalandırma damperleri ile güvenli ve temiz enerji verecek sistemin en önemli aksamlarını oluşturmaktadır. 4) Tüm sistem kendi otomasyonlarını network üzerinden bina yönetimine entegre etmiştir. / Aralık 2011

Tursen Grup

Irak bahis ihalesini alan bu Türk şirketinin İstanbul Levent merkez binasının tüm data ve TV yayın sistemleri ile K.Irak VE Gana’daki şube / bayi ağının kesintisiz güç kaynağı işleri anahtar teslim yerine getirilmiştir. / Temmuz 2011

Mardin Artuklu Üniversitesi Süleyman Bölünmez Edebiyat Fakültesi

Toplam 240 data ucuna ait merkezi ve tali kabinler, UPS’ler ile bakır ve fiber kablolardan oluşan yapısal kablolama sistemi, 12 adet kablosuz erişim cihazı, omurga ve 1 x 48 port, 8 x 24 porttan oluşan kenar switching çözümü, yükseltilmiş döşeme, sistem odası ortam izleme ünitesi ve son olarak IP tabanlı 21 adet sabit, 3 adet HD hareketli kamera ve kayıt ünitesi sisteminden oluşan komple zayıf akım çözümü teslim edilmiştir. / Ağustos 2012

Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesi’nin kablosuz ağ alt yapısını oluşturma projesi kapsamında İstanbul’daki mevcut 10 ayrı kampüsünde kablosuz sistem alt yapısı ve aktif cihazları ile anahtar teslim yerine getirilmiştir. / Kasım 2012